Педагогика ↓

Фізкультурне заняття для дітей середньої групи «Зоряний танок» з елементами «Хатха-йоги», китайського оздоровчого комплексу «Кунг-фу», з елементами психогімнастики

Мета: Узагальнити та систематизувати знання дітей про Космос, які діти отримали з різних джерел. Підвести до поняття, що в Космосі існує безліч зірок, Сонце теж зірка. Ознайомити з поняттям «сузір’я». Закріпити знання дітей про зміну дня та ночі протягом доби. Формувати правильну поставу, сприяти психічному оздоровленню малюків, виховувати впевненість у собі, своїй красі та граційності.

Обладнання: килимки, обручі по одному на кожну пару дітей, спокійна музика, напівзатемнена кімната.

Хід заняття

(Діти розташовуються на килимі, в один рядок лягають хлопчики, у другий – дівчатка. Посередині, між кожною парою дітей, покладено по обручу. Інструктор вмикає музику, пропонує дітям заплющити очі, розслабитися й поринути у фантазію. Під тиху, ніжну мелодію малює образ).

Медитація

Фізінструктор. Нашу Землю сповиває тиха ніч… На небі спалахують чарівні зірочки – більші та менші, що мерехтять золотом і сріблом. Вчені кажуть, що це – освітлені Сонцем далекі планети. Але люди все одно розповідають про зірки свої фантастичні легенди. Є повір’я, що це – святі душі. Коли людина чесно живе на Землі, коли творить добро, шанує своїх батьків і дарує усім-усім радість, Бог відкриває її душі дорогу на небо, і вона сяє, нагадуючи нам про справжнє людське призначення – любити, бути щирим, добрим та чуйним.

А ще про зірочки розповідають багато гарних казок. Ми теж сьогодні придумаємо свою казку. Уявіть себе зірочками, які тихо спочивали вдень, а зараз прокидаються, розплющують яскраві оченята…

Масаж

Інструктор. Зірочки розминають після сну свої руки-промінчики… Діти, ляжте на спину, підніміть руки вгору і через сторони опустить їх додолу (5-6 р.). А тепер побавимо їх – притисніть долоні до щічок – вдих, відпустить – видих. Опустили руки. Ще раз повторимо. Розбудили ми ручки – промінчики.

А тут і ніжки – промінчики починають танцювати, малювати на небі візерунки. Діти, зігніть ноги в колінах, трішки підніміть стегна над підлогою, виконуємо ними кілька колоподібних рухів вправо, а потім – вліво (5-6 р.). Притисніть коліна до підлоги вправо, а тепер притиснить коліна до підлоги вліво (3 р.). Ось і прокинулись ніжки – промінчики. Молодці! Чи готові ви до польоту у Космос?

Розминальні та дихальні вправи

Інструктор. Всім зірочкам хочеться поринути в чарівний політ по нічному небу та відчути його чарівну радість. Небо – це чарівне царство зірочок. Ляжте на живіт та одночасно підніміть над підлогою руки і ноги, підніміть голову. Так, вірно. Ви чудові! Зірочки підготувалися і полетіли.

Глибокий вдих – ми злетіли! Видих. Давайте подихаємо нічною небесною прохолодою (3 р.). Після вдиху говоріть про себе: – «Я – зірка», – потім видихніть. Навкруги тиша, спокій. Чудово ви політали. Підніміться на ноги.

Дихально – оздоровчий комплекс Кунг-фу

Інструктор. Поки наші зірочки літали, на небо набігли хмари. Почався дощик. Спочатку ось такі дрібні крапельки. Простягніть руки вперед один до одного і швидко поворушіть пальчиками. Вдих – видих. А потім почалася справжня злива. Зробіть плавні руки руками вгору–вниз. Дихаємо спокійно. Вщухає дощик, на небі засяяло яскраве сонечко. Вдих – видих. Сонце також є зіркою. Зірку Сонце можна побачити тільки вдень. У Сонця є 9 планет. Усі вони рухаються навколо Сонця і кожна тільки своїм маршрутом.

Загальна стимуляція

Інструктор. Тож, зірочки, привітайтесь іще з однією зірочкою – Сонцем. Станьте на коліна, випряміть спину, голову злегка підніміть, руки простягніть один до одного. Дихайте рівно та глибоко. Вдих – прогніть спину і підніміть руки вгору. Опустить руки на підлогу – видих. Праву ніжку назад – вдих, ліву ніжку назад – видих. Піднялися. Складемо руки долонями разом перед грудьми. «Здрастуй, Сонце!». Скажемо всі разом: «Здрастуй, Сонце!».

Коли ходить ніч надворі,
Укривають небо зорі.
А щоб їм, бува, не впасти
На чиєсь подвір’я,
То збираються у групи,
І, побравшись за руки,
Створюють сузір’я.

– На Землі віддавна вважали, що кожна людина народилася під своїм сузір’ям, яке в певні дні якось по-особливому випромінює світло, що впливає на її характер та дії. Таких сузір’їв – знаків зодіаку – 12. І ось танцювальні пари вийшли на свої орбіти. Починають складні фігури зоряного танцю.

Зірочки наближаються одна до одної і запрошують до парного танцю:

  1. Хлопчики, станьте у обруч на високі ручки та ніжки, а дівчатка проповзають під ними. А тепер поміняємось місцями. Молодці! Гарно танцюють зірочки!
  2. Хлопчики та дівчатка, станьте на коліна, візьміться руками за обруч, який повинен бути у вас перед грудьми. Виконаємо нахили тулуба вправо – вдих, вліво – видих (5-6 р.).
  3. Сіли на коліна, обруч тримаємо знову перед собою, підніміть його вгору, підняли вгору голівки – вдих, опустили вниз – видих. Молодці! Виконуємо танок плавно, повільно під музику.
  4. Хлопчики, станьте в обруч на одне коліно, а дівчатка тримайтеся за їхні праві руки, на колінах обійдіть навколо обруча. Рухайтесь красиво, повільно. – Як гарно, яскраво сяють наші зірки, як любо їм у небесному танку. Вся Земля замилувалася ними. Коли на небі багато зірок, люди знають – завтра буде ясний день.
  5. Хлопчики та дівчатка, станьте на одне коліно, візьміться за обруч однією рукою і підніміть його над головою, другу руку та ногу відведіть убік. Гарний ви затанцювали танок!

Релаксація

Інструктор.

Ми в небі літали,
Різні сузір’я зустрічали.
А які бачили,
Здогадайтесь-но самі!

– Діти, станьте широко розставте ноги, зігніть їх трохи в колінах, нахиліть тіло вперед, руки тримайте зігнуті в ліктях, пальці розведені. Стряхніть всім тілом і промовте: «Р-р-р!». Це яке сузір’я ми показали? Вірно, сузір’я Лева.

Станьте, ноги на ширині плечей, руки тримайте зігнуті у ліктях, пальці розведені. Просуваємось повільно назад, дихаємо рівно. Рівно вдих, рівно видих. Рухаємо руками, плечима, спиною. Це сузір’я…? Вірно, Рака!

А тепер приклали долоню до долоні, ротиком рівномірно вдихаємо повітря. Зробіть руками хвилеподібні рухи. Так, ми схожі на рибку. Є таке сузір’я – Риби. Молодці!

Заплющіть очі і глибоко вдихніть. Подумки скажіть: «Я – лев» (вдих – видих), «Я – рак» (вдих – видих), «Я – риба» (вдих – видих), «Я – спокійна зірка» (вдих – видих). Молодці, ви чудово відпочили!

Гра – медитація «День і ніч на планеті Земля».

Інструктор. Діти, ви зірочки, а я – Сонце. Я стою посередині, а ви навколо мене утворіть коло.

Я на небі сяю,
І про всіх дбаю,
Рано-вранці піднімаю,
День мине – я спати вкладаю.

– Діти, рухаємось повільно по колу. На сигнал «День» – ви повертаєтесь до мене обличчям і зупиняєтесь, а на сигнал «Ніч» – повертайтеся до мене спиною (3 р.).

Інструктор. Потягніться гарненько вгору, опустіть руки через сторони донизу. Добре, якщо маєш струнке, міцне тіло! Сядьте в коло. Візьміться за руки. Ніжно подивіться один одному у вічі. Подаруйте своєму товаришу приємну усмішку. Молодці, мої любі! Цікава в нас вийшла казочка?

(Хлопчики подають руки дівчаткам і парами виходять із залу).

Похожие материалы в разделе Педагогика:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *