Практикум
Стимульный материал
Проективная техника
Общая психология
Социальная психология
Психотерапия и консультирование
Педагогика
Психология ребенка
Возрастная психология
Психология семьи и семейных отношений
Психология спорта
Психология рекламы
Психология управления
Дифференциальная психология
Вопросы и Ответы
Авторские статьи
Консультирующие психологи

Книги
Словарь
Онлайн Тесты Знаний
Психология моды
Персоналии
Хрестоматия
Рефераты Курсовые
Шпаргалки

Он-лайн тесты
Леди
Босс
Интимно...
Популярно о...
Советчик
Веселая страничка

Сонник
Знаки зодиака
Ежедневный гороскоп
Женский секс гороскоп
Знаки зодиака и растения
Японский гороскоп
Планеты

Види дитячих розповідей

За формою розповіді можуть бути описові й сюжетні.

Описова розповідь - це виклад характерних ознак предмета або явища. Частіше зустрічаються описові розповіді фактичного характеру: опис картини, предметів, іграшок. На початку розповіді називається предмет, а потім вказуються характерні ознаки, призначення предмета або дії з ним. Різновидами описових розповідей є порівняльні і пояснювальні. Дітей вчать складати опис 2 предметів з контрастними ознаками. А пояснювальні розповіді – з елементами розміркування, доведення у супроводі показу названих дій. Наприклад, як використовувати той чи інший предмет, іграшку, як грати в гру... Описова розповідь може бути і вигаданою (наприклад, яку б іграшку зробила дитина, який малюнок подарувала).

Навчання описуванню іграшок, предметів проводиться в усіх групах дитсадка. В молодших і середніх групах дітей вчать описувати предмети при наявності їх з допомогою вихователя, а в старших групах – ще й по пам'яті. Діти повинні навчитися складати загадки про предмет або його зображення – описувати найхарактерніші ознаки предмета, не називаючи його, впізнавати за описом. Крім того, в процесі описування треба вчити дітей порівнювати предмети між собою, виділяти різницю між ними, а також спільні ознаки. Описуванню іграшок повинно передувати розглядання їх, під час якого діти вчаться виділяти деталі та якості іграшок, оволодівають відповідним словником. На перших заняттях вихователь використовує загальний наочний матеріал (6-8 великих предметів або іграшок). Потім можна проводити заняття з індивідуальним роздатковим матеріалом (невеликі, різнорідні іграшки, предмети). Бажано, щоб іграшки були з яскраво вираженими індивідуальними особливостями, а також іграшки одного найменування, але різні за зовнішнім виглядом. Такий підбір забезпечує активізацію словника та розвиток зв'язного мовлення на основі використання прийому порівняння. Підбирати матеріал слід відповідно до кола знань про навколишнє, визначений програмою з кожній віковій групі. Вихователь ставить мету розглянути іграшку і розповісти про неї.

У молодших групах зразок вихователя – розповідь дітей.

У середніх групах – зразок вихователя, а потім дає дітям описати аналогічну іграшку, що дозволить їм скласти свою розповідь, наслідуючи зразок. Поступово зразок змінюється планом.

У старших групах можна не давати зразок, а обмежитись одним планом (3-5 запитань). Коли діти не можуть або описують незв'язно, то можна дати зразок. Слід заохочувати спроби дітей привносити свій досвід. Описані іграшки залишаються на столі вихователя, якщо вони потрібні для порівняння, класифікації, а потім їх треба сховати, щоб вони не відвертали увагу дітей. У процесі заняття можна використовувати хорове звуконаслідування, читання віршів, загадування загадок, ігрові вправи з іграшкою. З метою ускладнення дітям старшої групи можна запропонувати групу іграшок. Діти повинні не лише описувати іграшки, а й визначити де вони стоять (спереду, зліва ...). Але запропонувати поставити так, як вона хоче, а потім розповісти. Дітям старшої групи дають завдання описувати по пам'яті (свого собаку, кішку, іграшку, вулицю, одяг...). Можна давати для опису натуральні предмети, знайомі дітям з життєвої практиці (це об'єкти природи, посуд, предмети побуту ...). Також є цікавий прийом складання дітьми розповідей-етюдів. Це невеликі образні описи особливо виразних об'єктів та явищ природи, творів прикладного мистецтва (квіточка, серветка тощо). Таку роботу можна проводити на заняттях, прогулянках, в другу половину дня.

Сюжетні розповіді – це передача подій, яка змінюється в часі. В ній обов'язково повинні бути дійові особи. Сюжетна розповідь має творчий характер (наприклад, казка про іграшки, або що робили герої картини до зображеної події, що потім, або розповідь на запропоновану тему).

Героєм сюжетної розповіді може бути і дитина, якщо вона розповідає про реальну подію "Як ми з мамою ходили до зоопарку". Найважчі твори, вигадані розповіді проводяться у старших групах. Однак, треба дати дітям знання про типову структуру таких розповідей.

Спочатку (експозиція) називаються герої, іноді дається опис їх зовнішнього вигляду. Потім розповідається –

ЗАВ'ЯЗКА, встановлюються зв'язки між епізодами, після чого іде закінчення – РОЗВ'ЯЗКА.

Велике значення у навчанні розповіданню має зміст розповідей, який потребує від дітей уміння використовувати свій досвід, створювати нові образи і ситуації. Творчі розповіді можуть спиратися і на наукову основу (придумати події з героєм картини, що виходять за її межи, придумати казку про іграшку), на словесну ( на запропоновану тему "Як бегемот дивиться телевізор").
база данных психологов
Вас у нас еще нет?


психологи в базе данных сайта psylist.net

создайте свою персональную страницу


Тест на знание цитат из сериала «Реальные пацаны»


комментарии к тестам

Аноним  13.11.2018
Средняя стадия длится от 10 до 15 лет... Я в шоке, сколько еще можно пить!!! Пойду за пивком схожу...
Вопросы по психологии?
найди ответ,задай вопрос

раздел Вопросы и Ответы

вопрос без ответа

Психология

знаешь ответ? подскажи!

случайный анекдот

Вышел мужик утром из дома и пропал на две недели. Домашние все волнуются, жена от горя места себе не находит. Вдруг звонок в дверь. Жена открывает. На пороге стоит муж. Женщина от счастья бросается к нему со словами:
- Петечка, родненький....!
Муж:
- Ни-ни-ни-ни-ни, я только за гитарой!
тесты знаний

 • Технологии эффективного общения и рационального поведения в конфликте
 • Мотивы учения
 • Медицинская психология Вариант 4
 • Тест по истории «Россия во 2-й половине ХХ – нач. XXI веков»
 • Цели, задачи управления персоналом

 • он-лайн тесты

 • Замужем но хочется
 • Тест Забавная нумерология
 • Тест Садовник собственной души
 • Тест Проверь свое воображение
 • Тест Какого цвета ваш избранник
 • Тест Умеет ли ваша душа петь и радоваться?
 • Тест Как заниматься любовью в жару?
 • Тест Начинающий миллионер
 • Тест Ваше отношение к своему здоровью
 • Тест Вы в роли домашнего воспитателя?
 • Тест Что вы знаете о сексе?
 • Тест Хрен редьки не слаще
 • Тест Какой у тебя характер?
 • Тест Парк аттракционов
 • Тест Какое у Вас мышление?
 •    ИЛИ И