ИЛИ И  

 

база данных психологов
Вас у нас еще нет?


психологи в базе данных сайта psylist.net

создайте свою персональную страницу


Тест на знание цитат из сериала «Реальные пацаны»


комментарии к тестам

Корд  19.10.2017
Мне не подошёл ответ теста
Вопросы по психологии?
найди ответ,задай вопрос

раздел Вопросы и Ответы

вопрос без ответа

виды современных семейств

знаешь ответ? подскажи!

случайный анекдот

Побочный эффект от компьютерных игр на работе - хорошо развивается боковое зрение.
тесты знаний

 • Основы статистики Вариант 1
 • Тест «Методология психологии развития»
 • Эволюция органов дыхания Биология 7 класс
 • Тестовая оценка знаний юношеской психологии
 • Оценка потенциала работников и организации

 • он-лайн тесты

 • Тест Ты имеешь мобильник или он имеет тебя?
 • Вербальная диагностика самооценки личности
 • Тест Страсть к путешествиям
 • Тест «Куда девать шкурку от банана?»
 • Тест Ведете ли вы здоровый образ жизни и умеете ли производительно работать?
 • Тест Женственность
 • Тест Вероятность вашего увольнения
 • Тест Умеете ли вы сплетничать?
 • Тест Ваше время
 • Тест Какой Вы Кактус?
 • Тест Жирная ли у Вас кожа?
 • Тест Кто вы – мечтатель или реалист?
 • Тест Какие маски вы носите?
 • Тест Судя по обложке
 • Тест Нервы – канаты или нити?

 •     

  Позашкільні форми виховання

  Виховання учнів не обмежується формами, які використовуються в школі. Традиційний шкільний колектив, основним структурним компонентом якого є клас, не може забезпечити умов для засвоєння учнями всього багатства соціального досвіду, усунути ізоляцію між класами і різними віковими групами, позбавити внутрішньоколективні відносини одноманітності й обмеженості. Тому виховання продовжується і розширюється поза межами школи за допомогою форм різнопланової діяльності, які сприяють розв'язанню цих проблем.

  Позашкільні форми виховання – це форми організації різноманітної суспільно корисної діяльності, яку проводять сьогодні дитячі і молодіжні організації, об'єднання, товариства, загони тощо. Специфікою сучасних позашкільних форм є те, що вони створюються на добровільних началах, охоплюють учнів різного віку, мають органи самоврядування, реалізують широкий спектр діяльності, в процесі якої розширюються пізнання учнів, їх спілкування, здійснюється самовираження, самоутвердження особистості.

  Однією з них є бойскаутизм. Засновником скаутівського руху був англійський полковник Роберт Баден-Пауелл. Він створив серед англійських підлітків організацію скаутів (у перекладі – розвідників), яка повинна була в іграх та серйозній діяльності виховувати молодь, готувати її до служіння батьківщині, прищеплювати лицарський дух. Принципи своєї організації полковник висвітлив у книзі «Юний розвідник».

  Скаутський рух молоді швидко поширився майже на всі культурні країни світу. В 1920 році був створений Міжнародний Союз Бойскаутського Руху. Він приваблював народи своєю демократичністю (рух є добровільним, відкритим для всіх незалежно від походження, расової належності, віросповідання), романтичним поривом, вірою у власні сили дитини, незалежністю від політики урядів та партій і, головне, метою – сприяння інтелектуальному, духовному та громадянському потенціалу індивідуумів як членів місцевих, національних та міжнародних співтовариств. Зберігаючи глибокий внутрішній зміст скаутингу, кожен народ надавав цій виховній формі своєрідного національного забарвлення і пов'язував її з своїми національними традиціями.

  В Україні скаутська організація мала назву «Пласт». Пласт заснували у західному регіоні в 1911 році Олександр Тисов-ський, Петро Франко, Іван Чмола та інші українські діячі, які турбувалися про якнайкраще виховання молоді. Завданням Пласту було всебічне патріотичне і національне виховання молоді, розвиток моральних, духовних і фізичних рис українських юнаків і дівчат у світлі трьох Головних обов'язків Пластуна: обов'язком перед Богом, обов'язком перед іншими, обов'язком по відношенню до себе. Після розгрому Пласту урядом Польщі і невідновлення його в Україні (після 1939 p.), до якої тоді увійшли західні землі, Пласт базувався на українській діаспорі – в Канаді, США, Австралії.

  Сучасний скаутський рух згуртований у найбільшу всесвітню організацію, яка має національні органи у 136 країнах. До України він повернувся у 1989-1990 роках (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська області). Відновлений Пласт поступово поширюється по всій території країни.

  Головна мета Пласту – патріотичне виховання. Юнак у Пласті вчиться любити Україну, працювати, жити, ризикувати для неї своїм життям. Пластуючи, він стає громадянином сильним духом, тілом, розумом.

  Пласт має структуру вікового поділу скаутів:

  1. дітей 7-11 років (новаки і новачки);
  2. підлітки і юнаки 12-17 років (юнаки і юначки);
  3. молодь від 18 до 30 років (старше пластунство);
  4. дорослі, що пройшли пластове загартування (пластивий сеніорат);
  5. батьки дітей і молоді (пластприят).

  Скаути поділяються на загони або групи, в яких працює 6-8 пластунів. На чолі загонів, груп стоять дорослі лідери – командири. Якщо скаутів у загоні багато, то його очолює рада командирів на чолі з старшим командиром (лідером). У дорослих керівників існує своя ієрархія (скаутери, скаутмайс-три) – ті, хто пройшов у дитинстві та юнацтві всі ступені скаутингу. Головне, щоб дорослі вели скаутський спосіб життя, були зразком для підопічних.

  Пластова діяльність складається з пластових сходин; пластових таборів; пластових мандрівок і прогулянок; пластових свят, зустрічей, поїздок; пластових проб та іспитів умілостей.

  Уся діяльність спрямована на здійснення законів пластуна:

  1. Пластун надійний, сумлінний, точний, ощадний у своїх справах.
  2. Пластун справедливий, увічливий, братерський, доброзичливий, урівноважений у поведінці стосовно інших.
  3. Пластун корисний для України і Пласту, покірний пластовій старшині, пильний, дбає про своє здоров'я.
  4. Пластун любить красу і дбає про неї, завжди привітний до всіх і в доброму настрої.

  Скаутські ідеї лежать в основі таких нових дитячо-юнацьких організацій, як СПУ – Спілка піонерів України, УКР – Українська козацька республіка (Козачата), СМОУ – спілка молодіжних організацій України, «Січ», «Спадщина», «Сузір'я», «Сокіл», «Діти Гіпократа», «Берегиня», «Барвіночки», підприємницько-молодіжні об'єднання, клуби за прихильністю та ін. У них школярі задовольняють свої потреби, інтереси, запити, розвивають індивідуальні здібності, всебічно виховуються.

     ИЛИ И  
  Рейтинг@Mail.ru при использовании материалов сайта,
  активная ссылка на сайт http://psylist.net как на источник информации обязательна
  e-mail: qqqxx(гав)psylist.net
  © пси-шпаргалка 2004 - 2017г.